Geri Bildirim

Web sayfası yerine "404" mesajı veya başka bir hata kodu görüyorsanız, sistem sayfayı yüklemeyle ilgili sorun yaşıyordur. Ayrıca sayfanın yavaş yüklendiğini veya hiç açılmadığını görüyorsanız..

Her türlü hata için bize sorun ile ilgili bilgi verin info@das.org.tr mail adresine mail atmanız yeterli

Lütfen mailinizde sorun yaşadığınız sayfa yada modül ile ilgili bilgi vermeyi unutmayınız..

Birinci Ansell Cares Avrupa Ameliyathane Hemşireleri H.E.R.O. (KAHRAMAN) Hizmet Ödülü sahiplerine verildi. Avrupa’da ‘yılın kahraman hemşiresi’ unvanı ilk kez kazanan bir Türk hemşire olan İlknur Yayla, bu gün ödülünü törenle aldı.

Toplam 28 Avrupa ülkesinden meslektaşlarını geride bırakan hemşire İlknur Yayla, toplam 156 bin oyun 102 binini almıştı. Bugün beş Avrupa ülkesinde, kazananların hastanelerinde ödül törenleri gerçekleştirildi.
Ansell EMEA ve APAC Bölgesi CCO’su (Chief Commercial Officer) Peter Dobbelsteijn, bu konuda şunları söylemiştir: “Bize 20 Avrupa ülkesinden 150 aday bildirildi ve etkileyici bir uzmanlık, insani beceri ve liderlik rolü çeşitliliği ile karşılaştık. 71 ülkeden insanlar, hemşire kahramanları için 156.000’in üzerinde oy verip haberlerin yayılmasına yardımcı olarak bu ödüllere gerçekten uluslararası bir nitelik kazandırdı. Pozitif sağlık hizmeti sonuçları elde edilmesinde perioperatif hemşirelerin oynadığı anahtar rolü bizimle birlikte kutladıkları için kendilerine teşekkür etmek istiyoruz.”
 
Perioperatif (ameliyat süreci) hemşire kahramanlarını aday göstermeleri ve seçilenlere internet üzerinden oy vermeleri için uzman hemşireler, doktorlar ve cerrahlar davet edildi. En fazla oy verilen 5 aday, H.E.R.O. ödülünü almıştır ve bu kişilere, 2500 Avro değerindeki Ansell bağışının cerrahiyle ilgili hangi hayır kurumuna yapılmasını istediklerini belirtme imkânı tanınmıştır. Kazananlar aşağıda belirtilmiştir:
 
İlknur Yayla, Türkiye, Acıbadem Kozyatağı Hastanesi – Friends of African Nursing (FoAN) hayır kurumunu seçmiştir.
Mateja Stare, Slovenya, Ljubljana Üniversitesi Tıp Merkezi – bağışını Médecins sans Frontières (Avusturya) ve Operation Smile (Birleşik Krallık) arasında bölmüştür.
Enrique Cosme Pereira, İspanya, Innova Ocular Clínicas Oculsur – Lifebox hayır kurumuna bağış yapmayı seçmiştir.
Irina Lampinen, Estonya, Tartu Üniversitesi Hastanesi – Chaîne de l’Espoir- Keten van Hoop (Belçika) seçimini yapmıştır.
Sandra Morton, İrlanda, St James’s Hastanesi – Friends of African Nursing (FoAN) hayır kurumunu seçmiştir.
2015 Ansell Cares Avrupa Ameliyathane Hemşireleri H.E.R.O. Hemşire Hizmet Ödülü adaylarının ve kazananlarının biyografilerini görmek vevideo mülakatlarlarını izlemek için lütfen http://hero.emea.ansell.com adresini ziyaret ediniz.
 
Adaylar, EORNA ile ortaklaşa değerlendirilmiştir. Ansell Healthcare, Ansell Cares eğitim programından spesifik kurslar ile EORNA’nın Eğitim Akreditasyon Kurulunu (ACE) desteklemektedir. EORNA Başkanı Caroline Higgins, şu açıklamayı yapmıştır: ”Bu ödül, olağanüstü bir inisiyatif ve son derece olumlu tepkiler aldı. Mesleğimize büyük katkılarda bulunan ve takdir görmeyi hak eden bu özel meslektaşlarımıza teşekkür etme fırsatını yakalamış olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

               

Yayınlanan tüm içeriğin hakları DAS Derneği'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi içeriğin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan içeriğin bir bölümü, alıntılanan içeriğe aktif link verilerek kullanılabilir...