Geri Bildirim

Web sayfası yerine "404" mesajı veya başka bir hata kodu görüyorsanız, sistem sayfayı yüklemeyle ilgili sorun yaşıyordur. Ayrıca sayfanın yavaş yüklendiğini veya hiç açılmadığını görüyorsanız..

Her türlü hata için bize sorun ile ilgili bilgi verin info@das.org.tr mail adresine mail atmanız yeterli

Lütfen mailinizde sorun yaşadığınız sayfa yada modül ile ilgili bilgi vermeyi unutmayınız..

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitemiz (KSBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Covid- 19 ve güncel durum ile ilgili farklı TV kanallarında açıklamalarına devam ediyor. Perçin Renders konuk olduğu Pamukkale TV ve Olay TV’de, “Aşının gelmesiyle rahatlama bekleniyor.” dedi.

KSBÜ- Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Dezenfeksiyon, Antisepsi ve Sterilizasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, vakaların pik yaptığı aralık ayının başındaki dönemde, Kütahya’da günlük test kapasitesinin 3 binlere kadar ulaştığının altını çizerek, “Bu da gerçekten hassas testlerle çalışırken çok yorucu oldu. Laboratuvarda çalışırken de kişisel koruyucu ekipmanlarla çalışmamız gerekiyor. Çünkü tehlikeli bir örnekle karşı karşıyasınız. Ama bu süreci sağlık çalışanlarının, laboratuvar personelinin özverisi; Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu ve İl Sağlık Müdürlüğünün desteğiyle aştık. Başarıyla sonuçlandırdık. Artık yavaş yavaş test sayıları da düşüyor. Bundan sonra aşının gelmesiyle rahatlayacağız diye umuyorum.” şeklinde konuştu.  

“POZİTİFLİK ORANLARINDA DÜŞÜŞ VAR”

Hem test sayıları hem de testlerdeki pozitiflik oranlarında bir düşüş meydana geldiğini belirten Perçin Renders, “İstanbul için yüzde 20 olarak açıklandı ama Kütahya veya diğer illerde farklı rakamlar çıkabilir tabii ki. Bu 15 günlük sürede testlere yansımasını gördük ancak hastanede yatan hastalara yansıması için biraz daha beklememiz gerekecek. Hastanede yatan hasta sayısı, yoğun bakım doluluk oranlarında bu kadar düşüş henüz görmüyoruz. Hastaneler hala maalesef yoğun. Bu da ağır vakaların yatıyor olmasından kaynaklanıyor. Ağır vakalar iyileştikten sonra inşallah oraya da yansımasını göreceğiz. Sağlık personeli hala çok yoğun bir şekilde çalışıyor.” diye ifadeler kullandı.

“ŞEHRİMİZE DİŞ HASTANESİ KAZANDIRDIK”

Rektör Yardımcısı Perçin Renders, yakın zamanda hizmete açılacak olan KSBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında bilgilendirme yaparak şunları söyledi: KSBÜ olarak yeni bir hastane açıyoruz. Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezimiz çok yakında hizmete başlayacak. Orası da engelsiz bir hastane olarak hizmete sunulacak. Bu anlamda da çok mutluyuz gerçekten. Çünkü eski bir binayı alıp yenileyerek şehrimize bir hastane kazandırdık. Bu anlamda gerçekten keyifliyiz. Yeni bölümler açmaya çalışıyoruz. Hızla büyüyoruz, o yüzden mutluyuz. Bu çalışmalardan dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: https://www.ksbu.edu.tr/Website/Contents.aspx?PageID=4685

               

Yayınlanan tüm içeriğin hakları DAS Derneği'ne aittir. Kaynak gösterilse dahi içeriğin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan içeriğin bir bölümü, alıntılanan içeriğe aktif link verilerek kullanılabilir...